pealkiri
Avaleht          Jooga         Õpetaja       Päikesejooga         Lisa lugemist        Galerii           Arhiiv


ELU ON TEEKOND ...        JoogaPäev

Laupäeval, 21.märtsil, 2009 kell 11.00 - 16.00
Tallinna Ülikooli  Akadeemilise Raamatukogu Konverentsisaalis,
Rävala pst. 10


Tänavu  täitus 30 aastat  minu jooga praktikat, millest   10 aastat  jooga koolitajana.  See on  jooga päeva  põhjus ja  eesmärk.
Elu on teekond  ja meil,  inimestel, tuleb õppida sellega kohanema, olla  tasakaalus  ning rahus edasi liikuma,  harjuma muutustega ja  teravdama oskust   kõrvalt vaatajana  muutusi jälgida


pilt pilt
Mina 1943 aastal Leedus ja nüüd


Jooga  õpetas mind palju    seisma  silmitsi raskustega, ületama neid,  tugevdama meelt ja keha ning  tunnetama sisemist juhatust. Vaimsed  ja  füüsilised jooga  harjutused, meditatsiooni tehnikad  aitasid  mind  sellel teel jõuda   haripunktini – BUDDHA seisundini. See õnnistus on nii ainulaadne ja eriline, et  soovin sellest rohkem rääkida.

Jooga päeva viime läbi koos minu kolleegide  jooga õpetajatega  (vaata  veebi lehel lahtris  „Jooga Õpetajad“).  Kavas on asanad,   hingamisharjutused  ja  lõdvestumine.  Juhime  Teie tähelepanu   jooga erilistele omadustele,  mis aitavad  tugevdada ja valitseda meelt,  et  saavutada keha vastupidavust ja paindlikkust, mobiliseerida immuunsust ning  minna kõrgemale vaimsele tasandile -  jõuda tõeni, avastada ja tunda oma tõelist Mina.  See on sajandite jooksul  olnud ja on ka praegu vaimsel teel liikujate põhieesmärk.

Ma räägin Teile Buddha seisundist,  mis see on ja kuidas selleni jõuda.  Vähemalt üks tee on minule   selge – mõtlen sellele sündmusele, mis kroonis tänavu minu vaimset arengut  sügava tänulikkuse ja austusega. Jagan  seda kogemust Teiega.

Üritusel  esinevad  samuti  jooga õpetajad Eva Mere,  Helje Kasearu, Marika Kapp, Terje Pung, Merle Anton, Helbe Pettai, Arvi Aavik jt.
Jooga päeva lõpetame naeru jooga harjutustega
Kursuse osalejatel  palun  kaasa võtta  võimlemise matt, mugav spordi rõivastus, istumise padi ja sall/tekk. Jooga võimlemine toimub paljajalu või sokkides.

Vaheajal – tee/kohvi paus.

Kuni  20.märtsini  on joogapäeva hind  550 krooni.  Vahetult  enne  kursuse algust  tasudes  100 krooni kõrgem.
Tasumine Peaasi MTÜ arveldusarvele, nr  221018486864

Milda Maria Trinskyte, 
tel. 56 609 669,   
mildamaria@peaasi.ee
  © PeaAsi MTÜ