Autor: Kerttu Soans

KUS ASUB PARADIIS?

Maailm, milles me elame, saab alguse meie peas. Tahad muuta maailma, muuda seda, mida toodab sinu pea. Muuda oma mõtteid ja juhi oma meelt, suuna oma süda tundma seda, mida sa kõige rohkem tahad. Tee seda järjepidevalt ja varsti sa näed: mida külvad, seda lõikad. Mida mõtled, see on. 


Muidugi, pole enam ammu uudiseks, et järjepidev plussmärgiline mõtlemine võib tõesti elu plussmärgiliseks muuta. Ainult, et… kuidas siis ikkagi täpselt? Eneseabiraamatuid on poed täis ja neil on hea minek. Inimesed loevad ja usuvad küll, ainult et… kuidas siis ikkagi täpselt? Kuidas tuua see õnn oma ellu, kuidas muuta see tõeliseks? Niisiis: kus on labidas ja reha, millega ma saaksin oma põldu harida, et seejärel sinna kaunimatest kaunimad lilled istutada? Kuidas ma saan siia-sinna hüplevatel mõtetel sarvist kinni haarata, virr-varr-segadusi põhjustavaid tundeid taltsutada?

Ootamatult ruttu ja uskumatult võimsalt

Olen mitmesuguseid tehnikaid proovinud ja julgen öelda, et kõige lihtsam ja kindlasti kõige praktilisem neist on Silva meetod. Silva meetodiga järjepidevalt tegeldes tulevad muutused teie ellu ootamatult ruttu ja uskumatult võimsalt. See on väga tänapäevane tehnika, mis ei tee inimesele ettekirjutusi, ei käsi tal uskuda üht või teist jumalat, ei keela tal olemast äärmuslik ateist või täielik idealist. See sobib kõigile, on imelihtne ja väga tõhus.

Kui kirjutan, et sobib kõigile, siis pean silmas seda, et tehnika, mida Silva meetod õpetab, võtab järjepideval kasutamisel endale just sellise vormi, mis sobib just sellele, kes seda kasutab. Julgen öelda, et oma lihtsuses on see universaalne ja samas täiesti individuaalne tehnika. Ja mis eriti tähelepanuvääriv – Silva meetod ise aitab Silva meetodit omandada. Kuidas seda mõista?

Nagu iga asja juures, nõuab tulemuste saavutamine ka Silva meetodiga tegelejalt järjepidevust ja kindlate eesmärkide olemasolu, kuid tihtipeale pole just neid inimesel kusagilt võtta. Nüüd tulebki appi meetod ise, sest nimelt järjepidevus ehk meelekindlus, suutlikkus vaigistada pidevalt möllavaid tundeid ja vadistavaid mõtteid ning suunata need tööle enda kasuks - see ongi üks paljudest omadustest, mis inimeses selle meetodiga tegeldes väga kiiresti kasvab. Õige ruttu olete järjepidev nii Silva meetodiga töötades kui ka igas teises küsimuses.

On kummaline, ometi nii tihti esinev, et inimene tahab midagi, aga ei tea, mida. Tänu sellele tehnikale olen õppinud oma soove selgelt sõnastama ja nende täit(u)misel rõõmuga osalema. Sest pole midagi meeldivamat, kui teha seda, mida sa teha tahad! Ainult kõige pealt pead selgeks saama, mis see on.

Kui imedest saab igapäevane elu

Praktiliste inimestena küsite te nüüd: mis asjad need on, mida soovida saab? Missugustest eesmärkidest käib jutt? Kõik on võimalik, tuleb ainult osata tahta, osata oma eesmärgid selgelt sõnastada ja viia need kooskõlla lugupidava suhtumisega kõige elava vastu. Inimene võib saada kõike, universumil pole piire, kõike on piiramatult. Te võite saada kas raha või ka kohe asju, mida soovite. Võite leida endale sõbra või abikaasa. Võite saada endale igatsetud töökoha või uue kodu. Silva meetod õpetab ka tehnikaid, mis aitavad teil tervendada iseennast või oma lähedasi, parandada oma mälu ja juurida sealt välja vanu solvumisi ja muud õnnelikku elu takistavat. Näiteid selliste “imede” sündimisest on tohutult. Ainuüksi Eestis on juba paar tuhat silvalast, kellest suuremal osal on enda isiklikust elust jutustada lugusid, mis tunduvad uskumatud.

Ilmselt on igaüks end vahel tabanud mõttelt, et inimese võimed on palju suuremad kui need, mida ma rakendan. Näiteks eluohtlikus olukorras vallandub inimeses miski, millele ei oska seletustki anda. On tehtud imetegusid, päästes ennast või mõnd lähedast, on nähtud ette tulevikku või magades leitud vastuseid umbsõlme keerdunud küsimustele. On inimesi, kes suudavad minutilise täpsusega hommikul tõusta, vajamata selleks äratuskella, ja on neid, kes võivad sekundiga magama jääda ja paari tunniga end välja puhata. Mõni inimene jõuab ühe või kahe sellise võime juurde ise, tabades alateadlikult peamist: inimvõimetel pole piire. Ainsad piirid, mis meil on, mõtleme me välja ise ja selles – piiride välja mõtlemises – oleme paraku ka piiramatult fantaasiarikkad.

Kuidas seda kõike õppida?

Silva meetodi õppimine tähendab mõlema ajupoolkera kasutama harjutamist, mis viib  võimeni lõdvestunud seisundis eesmärgikindlalt mõelda ja oma elu juhtida. On teada, et vasak ajupoolkera vastutab ratsionaalse, loogilise arutlemise eest ja parem tegeleb intuitiivse ja loomingulise ehk uuendusliku eneseväljendusega. Tänapäeva inimene kasutab tavaelus peamiselt vasakut ajupoolkera, mis juhib teda ammu teada olevas sobrama ja sealt vajalikku leidma või järeldama. Parema ajupoolkera kaasamine igapäevasesse ellu pakub välja uusi lahendusi ja avardab inimese ettekujutust oma võimetest. Kui mõlemad töötavad oma parimas jõudluses, võib inimest nimetada geeniuseks

Kas eesmärgiks seada geeniuseks saamist või uue korteri kiiret leidmist või ükskõik mida muud – see on juba iga silvalase enda isikliku valiku küsimus. Labidas ja reha, millega põldu harida, on teil nüüd olemas. Lilled, mida hästi kobestatud mulda istutada, valite teie ise. Nii mitmedki silvalased, mina nende seas, on nõus Voltaire`ga, kes geniaalse inimesena teadis seda, mida meiegi võime teada saada ja mis peaasi, - ka praktiseerida: “Paradiis on seal, kus ma olen.”

Ajakiri "ÜKS"  märts 2006