Päikesevaatamise Praktika Hira Ratan Maneki meetodi järgi

Sun Gazing

tõlgitud : www.solarhealing.com

Tagasi avalehele

piltHira Ratan Manek on Päikesevaatamise Praktika kõige laiemalt tuntud initsiaator ja edasiviija. Algupäraselt oli päikesevaatamine vaimne harjutus, nüüd on sellest saamas teaduslikult põhjendatud harjutusteseeria ning alljärgneva õpetuse järgi võib seda praktiseerida igaüks. Iga päevaga muutub Päikesevaatluse Praktika populaarsemaks  ning on tuntud kui HRM nähtus (HRM Phenomena). Hira Ratan Manek katsetas ja jälgis päikesesse vaatamise mõjusid enda peal kolm aastat ja töötas Päikesevaatamise Praktika välja isiklikult katse-eksituse meetodil. Päikesevaatamist saab järgi teha ükskõik kes, ükskõik, mis maailmanurgast ja ükskõik, mis aastaajal.  Hira Ratan Manek ei ole ainulaadne isik – igaüks on samaks võimeline. Nüüdseks on praktiseerijate arv tõusnud tuhandetesse ning nad kõik saavad sellest suurepäraseid tulemusi. Brasiilias, Austraalias, Saksamaal on rohkem kui 3000 inimest, kes elavad päikeseenergiast. See on iidsete aegade praktika uussünd.

Yogananda on oma raamataus „Joogi autobiograafia“ intervjueerinud paljusid pühakuid ja müstikuid, et leida nende toidust loobumisele seletust. Tavaliselt sai ta vastuseks, et päikese energia sisenes neisse salajase ukse kaudu ja jõudis pikliku ajuni. Nad ei soovinud siis oma saladust avaldada ning nii jäid need teadmised laiale ringile pikaks ajaks kadunuks. 

Hira Ratan Manek ja Milda Maria Trinskyte
Indias, märts 2008.

 

Ohutu päikesevaatamise praktika

Päikesevaatamise Praktika on ühekordne harjutusperiood sinu elus, mis hõlmab harilikult 9 kuud. Harjutusaja võib jaotada kolme faasi – 0-3 kuud, 3-6 kuud ja 6-9 kuud pluss paljajalu käimise periood.  

Päikesevaatamise Praktika ajal peab päikesesse vaatama üks kord päevas, vabal valikul kas päikesetõusu või -loojangu ajal ning ainult silmadele ohututel aegadel. Ohutu aeg on 1 tund pärast päikesetõusu ja 1 tund enne loojumist.  On teaduslikult kinnitatud, et neil tundidel silmale kahjulikke UV ja IR kiiri läbi atmosfääri ei tungi. Täpseid päikesetõusu ja loojumise aegu võid kontrollida ajalehest. Nii hommikune kui ka õhtune aeg sobivad päikese vaatamiseks sama hästi ja valik sõltub vaid sinu isiklikest eelistustest ja mugavusest. Päikese vaatamine ohututel tundidel lisab organismi A ja D vitamiine. A vitamiin on silma tervise hoidmisel asendamatu – see on ainuke vitamiin, mida silm tagelikult vajab. Päikesevaatamisega tegeledes paranevad silmahaigused ja hakkad selgelt nägema.

 

Need inimesed, kel ei ole võimalik ohututel tundidel päikesevaatlust teha, võivad analoogseid tulemusi saavutada päikesevannide kaudu, kuigi siis ei ole päikeseenergia mõju nii tugev. Päikesevannide võtmiseks sobivad kõige paremini need päevatunnid kui UV kiirguse näitajad on 2 ringis või madalamal. Sellised ajad on harilikult 2 tundi pärast päikesetõusu ja 2 tundi enne loojumist. Päikesevanne päeval peaks vältima, lubatud on see vaid talvekuudel, kui UV näitajad on terve päeva jooksul 2 ringis, mis on inimesele ohutu. Kontrolli kohalikust ajalehest või internetist, millised on sinu piirkonna näitajad. Ära kasuta päikesekaitset. Kui keha kuumeneb üle, peab higi saama vabalt  välja voolata. Kui oled aga kaetud kreemide või make-up’iga, pääsevad neis olevad kahjulikud ained pooride kaudu sinu organismi - nahavähk on meie oma vigadest alguse saav haigus.

 

Vaata päikest teleka asemel. Teleka kiirgus on päikese kiirgusest palju intensiivsem ja kui sa oled võimeline vaatama telekat lähedalt ja pikaajaliselt, võid vabalt ka päikest vaadata. Usu, et päikesekiirgus, mis sinu silmadesse jõuab on suure kasuteguriga jõud ja sulle see kahju ei tee. Sellised mõtted annavad sulle paremaid ja kiiremaid tulemusi. Ka uskumata päikesekiirguse parandavasse jõusse, saavutad sa päikesevaatamise praktika jooksul häid tulemusi, kuid see võib sul rohkem aega nõuda. Sa ei pea end mingilgi viisil piirama - võid jätkata oma igapäevarutiiniga ja nautida söömist samamoodi kui ennegi. Nälg taandub praktika edenedes iseenesest.

 

0-3 kuud

Esimesel päeval vaata päikest ohutul ajal ainult 10 sekundit. Järgmisel päeval vaata 20 sekundit ja seejärel lisa 10 sekundit iga õnnestunud päevaga. Seega kümne järjestikuse päikesevaatamise päeva järel vaatad sa päikest juba 100 sekundit e. 1 minut ja 40 sekundit. Seisa paljajalu paljal maapinnal. Silmad võivad pilkuda ja ei pea täiesti liikumatult püsima. Ära kasuta prille või läätsesid päikesesse vaatamise ajal.

 

Sa võid päikesevaatamist teha samast kohast iga päev. Sarnase mustri järgimisel on omad eelised. Kui sa soovid päikesevaatamise ajal palvetada, võid seda omal vabal valikul teha. Ükski palve ei ole kohustuslik või eelistatud.

 

Igaks juhuks võiksid arsti juures enne praktikaga alguse tegemist oma silmi kontrollida. Nii saad ka teaduslikkku kinnitust, et oled ohutul rajal. Samuti võiksid aeg-ajalt uuesti silmi kontrollimas käia. Igaks juhuks võid osta foto-päikesekaarte (photo sun-card), mis mõõdavad UV ja IR kiirguse tugevust. Aga sa ei pea tingimata mõõtmisvahendeid kasutama, võta kuulda oma  tervet talupojamõistust ja katkesta päikesesse vaatamine, kui tunned, et sinu põsed hakkavad päikesest õhetama.

 

Kui oled päikest vaadanud 3 kuud, oled jõudnud 15 minutilise sessioonini ühe korra kohta. Kui sa oled võimeline vaatama telekat 3 tundi järjest, oled kindlasti võmeline ka veerandtunni jooksul päikest vaatama. Kui oled sellise taseme saavutanud, mis hakkab siis toimuma sinu ajus? Päikesekiired e. päikeseenergia hakkab inimese silma kaudu laadima hüpotalamuse trakti, mis on side võrkkesta ja aju vahel. Aju aktiveerub kui energia sellise kanali kaudu temani jõuab. Loomupäraselt ajus olevad programmid hakkavad tööle ja me hakkame tunnetama muutusi. Kaovad mured ja pinged, tekib rohkem enesekindlust eluprobleemide lahendamisel, sest positiivne ellusuhtumine muutub negatiivsest tugevamaks. Samuti kaovad hirmud, sest meelemuutuse tõttu kaovad ka psühhootilised kõrvalekalded. Selline on esimene kolmandik Päikesevaatamise Praktikas ning oodatavad tulemused.

 

Inimese natuuril on häid ja halbu omadusi, nagu on mündil kaks külge. Päikesekiirguse vähenedes tulevad esile halvemad küljed. Kui ajusse siseneb päikesevalgus, saavutavad head omadused ülekaalu, taandub ka hoolimatus. Vahetevahel võid sattuda segadusse sellest, mida kuuled ja loed. Sa võid saada vastukäivat informatsiooni nagu näiteks, et alkohol on sulle halb aga punane vein hea. Sa oled üle ujutatud elu erinevate probleemidega ja jälestad otsuste vastuvõtmist. Kuid kolmekuulise päikesevaatluse järel oled enesekindlam ja tead, millised on sinu sisemised vastused. Sinu tasakaalustatud meel taipab ja oskab langetada sinu jaoks õigeid otsuseid. Sa arendad endas võimeid, mis on sulle juba sünnipäraselt kaasa antud. Halvad iseloomujooned, nagu viha, kadedus, armukadedus kaovad sinust. Sinust saab armastav olend. Sa meeldid kõigile. Sa ei tee kellelegi halba. Sa oled positiivne ja kartmatu. Sinust saab kaastundlik inimene. See on suur võit maailma rahule. Positiivne lähenemine lahendab probleeme ühiskonnas. 3,5 kuuga on kõik muutunud.

Psühhiaatrid on avastanud, et depressioon tekib päikesevalguse vähesuse tõttu. Sa saavutad täiusliku tasakaalu. Surmahirm kaob. Sinu meel muutub nii, et sa hakkad surma tervitama. Ükskõik, mis juhtub, oled valmis kõike rahus aktsepteerima. Sa ei muretse millegi pärast.

Kõigil meist on mõni väiksem või suurem vaimne hälve, aga päikest vaadates need tasapisi kaovad.

 

3-6 kuud

Järgmiseks hakkavad kaduma füüsilised haigused. 70 – 80% söögist saadavast energiast kasutatakse aju poolt ja enamus sellest raisatakse tühja muretsemise ja pingete peale ära. Kuna koos päikesevaatamisega kaovad pinged, kaob ka vajadus liigse energia järele ning seetõttu ka vajadus söögi järele kahaneb.

 

Kui oled saavutanud 30-minutilise päikesevaatamise sessiooni korraga, hakkavad taanduma sinu füüsilised haigused, sest selleks ajaks on kõik spektri värvid sinu ajju jõudnud. Aju jaotab vajadusele vastavalt värvide praana organite vahel  ära. Iga organ vajab teatud värvi praanat, näiteks neerud punast, süda kollast, maks rohelist jne. Iga värv jõuab vastavasse organisse ja tervenemine võib alata. Samamoodi mõjuvad ka teised värviteraapiad – Reiki, Praana tervendamine jm. Võid panna vajalikku värvi looduslikke kive oma veenõusse või oma joogivett kindlat värvi klaasanumas 8 tundi päevas päikesevalguse käes hoida. Niimoodi talitades saab vesi tervendavad omadused. Värviteraapia kohta levib palju informatsiooni. Kasuta päikesesse vaatamise ajal ka autosugestiooni abi.

 

6-9 kuud

7,5 kuu möödudes, kui vaatad päikest juba 35 minutit korraga, tunned, et sa ei vaja enam niipalju toitu kui varem. Sa hakkad saama päikeselt n.ö. mikrotoitu, otsest päikeseenergiat. Niimoodi väldid ka tavatoiduga sissevõetavaid mürke. Inimene vajab toitu täpselt niipalju kui nälg talle teatab, ei rohkem ega vähem. Kui energiatase kehas langeb, annab sellest märku nälg. Mitte toit ei ole keha vajadus, vaid energia. Üldisemalt võttes sööd sa ka toiduga endale päikeseenergiat sisse, sest kõik vajab kasvamiseks päikest. Kui päikest ei ole, ei kasva meile ka toitu.

 

8. kuu saabudes peaks sinu näljatunne juba taanduma, kuni kaob lõpuks üldse. Vähem võimekatel õpilastel või sellistel, kellel ei ole piisavalt usku, peaks nälja taandumine kohale jõudma 9. kuu lõpuks e. selleks ajaks kui vaatad päikest korraga 44 minutit. Seejärel peaks näljatunne kaduma. Samuti kaovad isud, mis on tugevalt näljaga seotud tunded. Energiatase kehas aga tõuseb, sinu aju on päikesest aktiveeritud. Tubli! oledki jõudnud päikesest toituja tasemele.

 

Peale 9 kuud

Peale 9. kuu lõppu ehk kui oled saavutanud 44 minutit päikesesse vaatamist sessiooni kohta, peaksid oma harjutusperioodi lõpetama, sest pikemalt päikesesse vaatamine mõjub juba silmadele kahjulikult. Peale päikesevaatamise praktika lõppu hakkab keha enrgiatase langema. Taseme langust peab tasakaalustama teiste vahenditega. Nüüd pead iga päev 45 minutit paljajalu paljal maal kõndima. Pead jälgima, et teeksid seda täiesti lõdvestunult. Ära kõnni tormakalt, sörgi ega jookse. Võid valida omale sobiva aja päeva jooksul, soovitavalt ajal, kui maa on soe ja päike langeb sinu kehale. Paljajalu käimise ajal aktiveerub sinu aju keskel olev osa – käbinääre e. kolmanda silma keskus. Käbinäärmesse jõuavad ka sinu silmanärvi lõpmed. 25 aasta eest ei osatud käbinääret veel hinnata ja arvati, et see on kasutu. Praeguseks ajaks on paljud pühendunud teadlased avaldanud käbinäärme ja selle talituse kohta umbes 18 000 artiklit. Käbinääret esindab jalal suur varvas. Ka teised 4 varvast esindavad erinevaid aju osi – ajuripatsit, hüpothalamust, thalamust ja amygdalat. Amygdala on samuti meditsiinilistes uuringutes saavutanud huviobjekti staatuse viimase kahe aasta jooksul. See on päikese ja kosmilise energia tuum ja mängib olulist osa päikeseenergia moondamisel meile vajalikuks energiaks. Paljajalu käies rõhub sinu keharaskus kõiki varbaid, stimuleerides sedaviisi ka mainitud ajuosi. Sellega koos mõjutab sind ka maa soojus/energia ning sinu peale e. krooni chakrale langev päikese praana. Chakrate tõeline keskus asub ajus, mitte selgrool nagu tavaliselt arvatakse. Kui päikeseenergia jõuab sinu ajusse, aktiveerib ta tervet sinu keha. Jaluta lõdvestunult 45 minutit paljajalu iga päev terve aasta jooksul ja sa ei tunne vajadust söögi järele. Kui oled sel kombel ennast laadinud ühe aasta jooksul,  võid paljajalu käimisest loobuda – muidugi kui oled oma tulemustega rahul. Sulle peaks piisama nüüd sellestki kui iga 3-4 päeva tagant oled mõned minutid päikese käes.

 

Jätka paljajajalu kõndimist ka edaspidi kui soovid, et sinu immuunsüsteem töötaks veatult, samuti kui soovid suurendada mälumahtu ja intelligentsust.  Sinu käbinääre aktiveerub seda enam, mida rohkem stimuleerid oma jalataldu. Aktiivne käbinääre võib ka imetegusid korda saata – sinus arenevad telepaatilised võimed ja sa võid olla mitmes kohas ühekorraga. Kuna sinu siseorganid saavad päikesenergiat ja seega ka jäätmeid enam ei teki, saavad nad funktsioneerida teisel moel. Kui suudad oma aju ja terve keha sedaviisi aktiveerida, saavutad valgustatud seisundi. Sa võid lugeda minevikku, olevikku ja tulevikku. Kõik sinu probleemid saavad lahenduse.

TÄHTIS: Peale päikese vaatamist pane silmad kinni kuni kolmandas (aju) silmas kaob päikese kujutis    (1-3 min).

 Tagasi avalehele